Odhalenie pravdy o referende alebo Nie je kampaň ako kampaň

Autor: František Piffko | 31.1.2015 o 21:07 | (upravené 1.2.2015 o 21:30) Karma článku: 12,61 | Prečítané:  2116x

Zozbierať 10.000 podpisov na petíciu potrebnú na založenie zbrusu novej politickej strany by bola dnes pre pána Antona Chromíka (hovorca Aliancie za rodinu a iniciátor referenda) - obyčajná brnkačka. Nová Chromíkova strana by sa mohla volať napríklad „Zachráňme slovenskú rodinu“, to znie celkom dobre, či nie ?

Nevyužiť a len tak premrhať takú širokú podporu slovenskej verejnosti by bolo predsa trestuhodné !
Spomeňme si na minuloročné prezidentské voľby.  Aká úspešná bola kampaň s pracovným názvom „služba občanom Slovenska“ dnes už šéfa strany Sieť, pána Radoslava Procházku. Prečo by sa niečo podobné nemohlo podariť aj Chromíkovi ? Ba mohol by sa stať aj novým premiérom, že ...?

Lenže, nie je kampaň ako kampaň.
Kým pán Procházka si svoje bilbordy a mítingy musel zaplatiť z vlastného vrecka, pán Chromík dostal nezištný darček v podobe vyhláseného referenda za 6 mil. Eur od všetkých občanov Slovenska (rozumej daňových poplatníkov). Nie je však nič nové pod slnkom, keď znova a znova platíme za svoju vlastnú naivitu a hlúposť.

Čo je však na Chromíkovom „zviditeľňovaní sa“ alarmujúce, je šírenie povýšenectva, nenávisti a intolerancie medzi ľuďmi, cirkevní hodnostári sa zapájajú do štvavej kampane proti občanom s inou orientáciou, na špinavú reklamu sú zneužívané deti...

Teraz je už vlastne úplne jedno, či referendum dopadne tak, či onak – jeho absolútny víťaz je známy už dnes. Nie je ním nikto iný, ako sám pán Chromík. A vďaka nám má pred sebou skvelú politickú kariéru, držme mu všetci palce !

A čo získa v referende „Chromíkova tradičná slovenská rodina“ ?
Nič.
Veď prečo by aj mala ...  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?